Mladí Hasiči

Informace o kroužku

V kroužku mladých hasičů se děti vzdělávají v požárním odvětví, prevenci a vše formou požární hry Plamen, jejichž jednotlivých kol se v průběhu roku zúčastní. Veškerá činnost a vědomosti která děti získávají jsou zužitkovány v požárním sportu, ale zůstanou jim i do běžného života, kde se jim v budoucnu můžou také hodit.

Během roku se připravujeme na soutěže probíhající po celém Hodonínském okrese a ve volném čase také pár závodů na Břeclavsku i na Slovensku. Jsme v Hodoníně relativně mladým kroužkem, ale po celém okrese je hasičský sport již známý a celkem oblíbený, takže je opravdu velká konkurence na závodech. V roce 2016 jsme se na závody vydali až v půlce sezony než jsme byli řádně připraveni a stihli jsme jenom pět závodů v ČR a jeden na Slovensku. Přesto jsme však nikdy nebyly na posledním místě a dvakrát se nám podařilo získat i pohár.

Nejčastější otázky:

Jak často jsou tréninky?

Tréninky jsou přes zimu jednou týdně v úterý a od jara dvakrát týdně vždy v úterý a pátek od 17:00 do 19:00 na středisku volného času B.Martinů 5, Hodonín. Tréninky probíhají za příznivého počasí venku, přes zimu a za špatného počasí jsme v tělocvičně.

Kdy a kde se můžu přihlásit?

Doporučujeme, aby jste se zkontaktovali s hlavním vedoucím a domluvili si návštěvu tréninku, aby jste viděli co děláme a děti si trénink můžou i vyzkoušet. Přijdete na pár tréninků na zkoušku a uvidíte, zda to dítě baví a jestli vše zvládá a pak se na závazném přihlášení domluvíte s vedoucím.

Od kolika let můžu dítě přihlásit?

Orientační věková hranice je 5 – 16 let

Pro závody je doporučená věková hranice 6 let, ale závodí nám i menší, je to individuální jak zvládnou trénink.

Maximální věk pro dorost je 18 let, ale doporučujeme 16 v kalendářním roce, aby alespoň dva roky mohl soutěžit.

Pro starší zájemce nabízíme možnost v družstvu mužů nebo žen.

Kam si můžu volat nebo mailovat pro informace?

Informace a konzultace poskytujeme na tel: +420 736 469 411

Nebo email: mhhodonin@gmail.com